ip: 3.85.143.239

Ε.Π.Σ.Β.: Οι διαιτητές των αγώνων του Σ/Κ 16-17/3

Οι διαιτητές οι οποίοι ορίστηκαν να διευθύνουν τους αγώνες της Α’ (21η αγωνιστική) και της Β’ κατηγορίας (17η) της Ε.Π.Σ.Β. που θα διεξαχθούν το Σ/Κ 16 – 17 Μαρτίου

Με τους αγώνες για την 21η αγωνιστική του προγράμματος για την Α’ κατηγορία και τους αγώνες για την 17η αγωνιστική του προγράμματος για την Β’ κατηγορία, τόσο στον Α’, όσο και στον Β’ όμιλο, θα συνεχιστούν το ερχόμενο σαββατοκύριακο, 16 – 17 Μαρτίου, τα πρωταθλήματα που διοργανώνει η Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Βοιωτίας και στη σεζόν 2018-2019.
Με τους αγώνες αυτούς «ξαναμπαίνουν» οι ομάδες στον κανονικό τους, αγωνιστικό, ρυθμό μετά από την διακοπή για τις Απόκριες.
Σήμερα (Πέμπτη, 14 Μαρτίου 2019) τα μέλη της αρμόδιας επιτροπής της Ε.Π.Σ.Β. ανακοίνωσαν και τους ορισμούς των για τους αγώνες αυτούς.

Στην αγωνιστική αυτή η πρωτοπόρος του βαθμολογικού πίνακα της Α’ κατηγορίας, η ομάδα του «Π.Α.Σ. “Κιθαιρών” Καπαρελίου», που έρχεται από την ήττα – αποκλεισμό στον ημιτελικό του κυπέλλου της Ε.Π.Σ.Β. από την ομάδα του «Γ.Σ. “Ολυμπιάδα” Οινοφύτων», θα αγωνιστεί στην έδρα της όπου θα υποδεχθεί την ομάδα του «Α.Ο. “Η Θήβα”».
Τον αγώνα ορίστηκε να διευθύνει ο Λουκάς Καρβούνης (φωτο) με βοηθούς την Σταυρούλα (Βίνα) Λαμπροπούλου (1ης κατηγορίας γυναικών) και την Δήμητρα Τσαγανού.
 
Η ομάδα που βρίσκεται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, η ομάδα του «Γ.Σ. “Ολυμπιάδα” Οινοφύτων», που έρχεται από την μεγάλη νίκη στον ημιτελικό και την πρόκριση στον τελικό, σε αυτή την αγωνιστική τυπικά αγωνίζεται εκτός έδρας, αλλά ουσιαστικά θα αγωνιστεί στην έδρα της διότι ο αγώνας με την ομάδα της «Α.Ε. Δηλεσίου» ορίστηκε να διεξαχθεί στο δημοτικό γήπεδο των Οινοφύτων.
Διαιτητής ορίστηκε ο Δημήτρης Θεοχάρης με βοηθό τον Λεωνίδα Δελή, τοπθετημένος στον πίνακα βοηθών διαιτητών της “Football League” και τον Γιώργο Δημητρίου.
 
Η ομάδα της «“Ενωση” Ασπρα Σπίτια/Αντίκυρα» που ισοβαθμεί στην 2η θέση με την ομάδα των Οινοφύτων, αγωνίζεται αι αυτή εκτός έδρας. Θα «δοκιμαστεί» στο δημοτικό γήπεδο του Κόκκινου «κόντρα» στην ομάδα του «Π.Α.Ο. Κόκκινου».
Τον αγώνα ορίστηκε να διευθύνει ο Λουκάς Αλαφογιάννης τοποθετημένος στον πίνακα προχωρημένων διαιτητών, υποψήφιος για την Γ’ Εθνική, με βοηθούς τον Βασίλη Κώνστα και τον Θανάση Χατζή.

 
Αναλυτικά οι διαιτητές οι οποίι ορίστηκαν να διευθύνουν τους αγώνως που έχουν οριστεί να διεξαχθούν το ερχόμενο Σ/Κ, 16-17/03:
 
Α’ κατηγορία 2018-2019
21η αγωνιστική

Σάββατο, 16 Μαρτίου 2019
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Κόκκινου
Π.Α.Ο. Κόκκινου - Ένωση Άσπρα Σπίτια/Αντίκυρα
Διαιτητής: Αλαφογιάννης Λουκάς
Βοηθός: Α’: Κώνστας Βασίλης
Βοηθός: Β’: Χατζής Θανάσης
 
Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου
Π.Α.Σ. “Κιθαιρώνας” Καπαρελίου – Α.Ο. “Η Θήβα”
Διαιτητής: Καρβούνης Λουκάς
Βοηθός: Α’: Λαμπροπούλου Σταυρούλα (1ης κατηγορίας γυναικών)
Βοηθός: Β’: Τσαγανού Δήμητρα (Γ’ Εθνικής)
 
Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Ορχομενού
Α.Ε. Ορχομενού – Α.Σ. Αράχωβας “Ο Παρνασσός”
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός: Α’: Σοφός Νίκος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Β’: Τσώνης Γιάννης (Γ’ Εθνικής)
 
Γήπεδο: Δημοτικό Αντίκυρας
Α.Ο. Αντίκυρας “Κυπάρισσος” – Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου
Διαιτητής: Βασιληάς Κώστας
Βοηθός: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ
Βοηθός: Β’: Πούλος Κώστας
 
Γήπεδο: Δημοτικό Αγίου Θωμά
Α.Ο. “Κεραυνός” Αγίου Θωμά – Α.Π.Ο. “Παναλίαρτος”
Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Α’: Καλαμπούκας Χρήστος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Β’: Καμαριώτης Νίκος
 
Γήπεδο: Δημοτικό Οινοφύτων
Α.Ε. Δηλεσίου – Γ.Σ. “Ολυμπιάδα” Οινοφύτων
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Δελής Λεωνίδας (Football League)
Βοηθός: Β’: Δημητρίου Γιώργος
 
Γήπεδο: Δημοτικό Υψηλάντη
Α.Ο. Υψηλάντης - Γ.Α.Ο. “Αρματηλάτης”
Διαιτητής: Τονίδης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Φούφουλας Κώστας
Βοηθός: Β’: Φλούδα Σόνια
 
- Α.Ο. Πλαταιών – Α.Ο. Μαυροματίου 0-3 (α.α.)             
 

Β’ κατηγορία 2018-2019
Α’ όμιλος
17η αγωνιστική

Κυριακή, 17 Μαρτίου 2019
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Θεσπιών
Α.Σ. Λεονταρίου - Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου
Διαιτητής: Αλαφογιάννης Λουκάς
Βοηθός: Α’: Παπαγεωργίου Κώστας
Βοηθός: Β’: Παπαλαμπρόπουλος Γιώργος
 
Γήπεδο: Δημοτικό Βαγίων
Α.Σ. Παμβαγιακός - Α.Ο. “ Πήγασος” Αγιας Αννας
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός: Α’: Δελής Λεωνίδας (Football League)
Βοηθός: Β’: Κολυμπίρης Χαράλαμπος
 
Γήπεδο: Δημοτικό Δαύλειας
Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός» - Α.Ο. “Νίκη” Λαφυστίου
Διαιτητής: Λέτσας Γιώργος
Βοηθός: Α’: Φλούδα Σόνια
Βοηθός: Β’: Πούλος Κώστας
 
Γήπεδο: Δημοτικό Κάστρου
Α.Ο. Κάστρου - Α.Ο. Άσκρης  
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Καταραχιάς Γιώργος
Βοηθός: Β’: Φούφουλας Κώστας
 
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Α.Ε. “Πανγεωργικός” - Α.Ο. “Ελικώνας” Δομβραίνας
Διαιτητής: Βασιληάς Κώστας
Βοηθός: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ
Βοηθός: Β’: Καρρης Γιώργος
 
Γήπεδο: Δημοτικό Ελλοπίας
Α.Σ. Χωστίων - Α.Σ. “Ρήξη” Λιβαδειάς
Διαιτητής: Κώνστας Βασίλης
Βοηθός: Α’: Δελής Δημήτρης
Βοηθός: Β’: Βασιλείου Χρήστος
 

Β’ όμιλος
17η αγωνιστική

Σάββατο, 16 Μαρτίου 2019
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Ελεώνα
Α.Ε.Σ. Ελεώνας - Α.Ο.  “Ηρακλής” Ασωπίας
Διαιτητής: Λέτσας Γιώργος
Βοηθός: Α’: Κολυμπίρης Χαράλαμπος
Βοηθός: Β’: Παπαδόπουλος Γιώργος
 
Γήπεδο: Δημοτικό Σκούρτων
Α.Ε. Σκούρτων - Μελισσοχώρι
Διαιτητής: Χρήστου Βίκτωρας
Βοηθός: Α’: Βασιλείου Χρήστος
Βοηθός: Β’: Δελής Δημήτρης
 
Κυριακή, 17 Μαρτίου 2019
Ωρα έναρξης: 15:30’
Γήπεδο: Δημοτικό Οινοφύτων
Π.Α.Σ. Οινοφύτων - Α.Π.Ο.  “Δάφνη” Ερυθρών
Διαιτητής: Τονίδης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Μυλωνάκου Ευαγγελία
Βοηθός: Β’: Φλώτσιος Ηλ. Αλέξανδρος
 
Γήπεδο: Δημοτικό Λεύκτρων
Α.Ο. “Επαμεινώνδας” - Α.Ο.  “Ελλοπιακός”
Διαιτητής: Χρήστου Βίκτωρας
Βοηθός: Α’: Καμαριώτης Νίκος
Βοηθός: Β’: Πιτσούνης Αντώνης
 
Γήπεδο: Δημοτικό Άρματος
Α.Ε. “Αναγέννηση” Σχηματαρίου - Γ.Α.Σ. “Ιωνικός Αστέρας 2005”  
Διαιτητής: Τσαγανού Δήμητρα (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Α’: Ρεσβάνης Γιώργος
Βοηθός: Β’: Σταυρόπουλος Ανδρέας
 
Γήπεδο: Δημοτικό Μουρικίου
Α.Ο. “Δόξα” Μουρικίου - Α.Σ. “Πελοπίδας 2004”  
Διαιτητής: Καρβούνης Λουκάς
Βοηθός: Α’: Δημητρίου Γιώργος
Βοηθός: Β’: Φλώτσιος Ι. Αλέξανδρος